Zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

by - lutego 12, 2019


Kolejny miesiąc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nowe zapowiedzi wydawnicze. Dziś mam dla Was te od Wydawnictwa Psychoskok. Ich propozycje zazwyczaj są bardzo różnorodne, więc mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich, coś dla siebie. Ciekawa jestem, jakie tytuły wzbudzą Wasze zainteresowanie, dlatego koniecznie dajcie mi znać w komentarzach!  A  tymczasem spójrzmy na nie, by dowiedzieć się więcej.


  • "Gra, w której żyjemy" Piotr Kelar 
Czy nasz świat, ten w którym żyjemy i który jako tako znamy, został wygenerowany przez program komputerowy?
Piotr Kelar przedstawia dowody na to, że tak właśnie jest, i daje do zrozumienia, iż dla człowieka to wcale nie musi być zła wiadomość. Za przewodników w wędrówce po labiryncie, w jakim się prawdopodobnie znajdujemy, wybrał dwie znaczące i raczej godne zaufania postaci: Kartezjusza i Tolkiena.
Autor książki poszukuje dowodów na potwierdzenie hipotezy, według której nasz świat jest w rzeczywistości komputerową symulacją, lub mówiąc prościej: komputerową grą w życie. Hipoteza ta cieszy się zainteresowaniem w środowiskach naukowych, a także paranaukowych i w popkulturze. Książka porusza kwestie związane z teoriami spiskowymi oraz przedstawia wizję świata spoza „gry”. Piotr Kelar na kartach swojej książki przypomina filozoficzne pytanie: Co jest rzeczywiste (realne), a co nie (wirtualne)? Skłania w ten sposób do zastanowienia się, czy żyjemy w świecie, który jest grą, czy w grze, która udaje świat. Może nawet mamy wybór – być tu albo tam.

Premiera: 15.03.2019  | Kategorie: paranauka, fikcja naukowa, realizm magiczny, filozofia | Str. 100       


  • "Kochałem Żydówkę" Jerzy Justyn 
Powieść Jerzego Justyna to studium miłości i zazdrości we współczesnych realiach portali społecznościowych, w których doskonale odnajdują się osoby w wieku emerytalnym. Siedemdziesięcioletni Jerzy nie godzi się na samotność. Po śmierci żony zamieszcza anons na jednym z portali randkowych. Piękna Natali jest od niego dziesięć lat młodsza i gotowa obdarzyć miłością, mimo złych doświadczeń wyniesionych z własnego małżeństwa.Wspólne spotkania, zbliżenia powodują, że miłość rozkwita jak u nastolatków. Z czasem Jerzy staje się bardzo zazdrosny o swoją kobietę. Ma wrażenie, że Natali jest z nim dla pieniędzy. Kochankowie rozstają się. Mężczyzna jednak długo nie pozostaje samotny. Aby szybko wyleczyć się z ostatniego związku poznaje Gabrielę, jeszcze młodszą od Natali, ale i ta partnerka nie budzi w nim zaufania.

Premiera: 11.03.2019  | Kategoria: powieść obyczajowa | Str. 190


  • "Przekazy Wszechświata" Małgorzata Król         
Wszechświat to ogromna, niezbadana przestrzeń. Nie jesteśmy w stanie pojąć naszym ludzkim rozumem, ani odkryć jego wszystkich tajemnic. 
Zbiór tytułowych przekazów, autorka spisywała przez dwa lata. Jak sama pisze: ,,Celem Przekazów Wszechświata jest przebudzenie części naszej Świadomości – naszego prawdziwego Ja, obecnie zamieszkującego w ludzkim ciele. A co za tym idzie: zrozumienie transformacji wielowymiarowości naszej Istoty oraz otaczających nas zmian i wydarzeń, które nastąpiły, następują i nadejdą niedługo”. Książka polecana osobom, które pragną poszerzać swoje zrozumienie otaczającego nas Wszechświata, zdobywać wiedzę z innych rzeczywistości oraz pozytywnie i radośnie patrzeć na swoje obecne, jak również przyszłe życie.

Premiera: 06.03.2019  | Kategorie: ezoteryka, przemyślenia | Str. 89




  • "Moja dzika Syberia" Karolina Kozioł 
Reportaż o rozmowach z (nie)zwykłymi ludźmi, życiu na krawędzi i o prawdziwym odrodzeniu. Podróż koleją transsyberyjską licząca ponad 9000 kilometrów. Wydawać by się mogło, że podróż pociągiem to przeżytek w dobie rozwijających się linii lotniczych. Nic bardziej mylnego. Karolina Kozioł na podstawie własnych przeżyć zdaje relację z podróży koleją transsyberyjską prowadzącą z Moskwy aż do Władywostoku. Dzięki autorce poznajemy cienie i blaski tej podróży. Każda stacja to nowa opowieść, nowy człowiek, nowe, cenne refleksje.
,,Moja dzika Syberia” to reportaż pełen wartościowych obserwacji, wzruszających historii i wiedzy praktycznej o takim sposobie przemieszczania się z dalekiego miejsca do drugiego. To droga, podczas której zmieniają się nie tylko krajobrazy, lecz także sposób patrzenia na życie. Reportaż pełen autentycznych historii, głębokich refleksji, ale także uwag technicznych, które pozwalają wgłębić się w tajniki podróżowania tym środkiem transportu.

Premiera: 01.03.2019  | Kategoria: reportaż | Str. 104


  • "Pod innym niebem" Ewa Lenarczyk
Wyobraź sobie, że nic Ci się nie układa. Nieplanowane dziecko, które może pokrzyżować plany zawodowe i studenckie. Mężczyzna wypierający się ojcostwa. A do tego brak miłości, znienawidzona praca i wieczne problemy finansowe. Jednym słowem koniec świata.
Nagle Dorota dowiaduje się, że ma korzenie pół Niemki i jest jedyną spadkobierczynią ogromnego majątku po zmarłej prababce. Prawdziwy cud.
Wydawać by się mogło, że los kobiety i jej córki został odmieniony. Euforia trwa jednak krótko, ponieważ nabycie majątku wiąże się z przeprowadzką na drugi koniec kuli ziemskiej. Dorota staje więc przed dylematem: żyć skromnie w rodzinnym kraju, czy rozpocząć wszystko od nowa daleko od domu?
„Pod innym niebem” to opowieść o heroicznej walce, życiowych dylematach i trudnych wyborach.

Premiera: 06.03.2019  | Kategoria: powieść obyczajowa | Str. 296


  • "Sen na Kniaziach i inne historie osobiste" Robert Gmiterek
Na pograniczu jawy i snu, gdzie to co było jest i będzie, wzajemnie się przenika, tam istnieje kraina iluminacji… Wśród wzgórz Roztocza, gdzie ślad po dawnych wioskach jest ledwie widoczny, a na ich miejscu wyrastają nowe osady. Gdzie ludzie żyją teraźniejszością, czerpiąc z historii i tworząc przyszłość, tam wyruszamy w niezwykłą wędrówkę w głąb siebie.
Pięćdziesiąt dokumentów – zdjęć. Pięćdziesiąt tekstów zainspirowanych tymi zdjęciami, a w każdym z nich głębia uczuć i przemyśleń.
Robert Gmiterek ukazuje świat, który widzimy na co dzień, ale nie zastanawiamy się nad nim, przechodząc obojętnie. Zatrzymuje chwilę i ją analizuje. Sięga do źródeł, doszukuje się śladów przeszłości, obserwuje teraźniejszość i czasem, na tej podstawie, prognozuje przyszłość. Każdy tekst jest nierozerwalnie związany z obrazem. Każda minuta, każdy kadr życia ma znaczenie, ma swoją historię i kształtuje przyszłość. W krainie iluminacji jest czas na przemyślenia, na chwilę postoju w biegu życia, bo dostrzec wszystko to, co na co dzień nam umyka, by stać się bardziej świadomym swojego życia i otaczającego świata.

Premiera: 10.03.2019  | Kategorie: proza poetycka, impresje, dokument-fotografia | Str. 104




  • "Zaczarowany świat" Bożena Balcerek 
 W bajkowym świecie jest kolorowo i gwarnie. Można spotkać tukana z wielkim dziobem, żarłocznego niedźwiedzia lubiącego miodek, ogromnego słonia, który delektuje się śniadaniem, pandę, która wcina bambusy, a także wiele innych fascynujących zwierząt. W bajkowym świecie nie może również zabraknąć myszy chwalipięty, rozmownego bociana, czy dworskich kurek.
Dzieci dowiedzą się również w jaki sposób powstał zegar – jak natrudził się konstruktor i jak dzień na pracy mijał, aż czas przyszedł doskonały, już na tarczy odmierzany. Poznają historię babci, która pragnie uszczęśliwić wnuka własnoręcznie zrobionym upominkiem.
Krótkie rymowane bajeczki bawią i uczą, a przede wszystkim są doskonałą lekturą zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie… Wystarczyć dać się ponieść fantazji i razem z bohaterami przenieść się do bajkowego, kolorowego i zaczarowanego świata…

Premiera: 29.03.2019  | Kategoria: bajka dla dzieci | Str. 56


  • "Smocze skarby" Krzysztof P. Łabenda
 Baśniowy świat, w którym smoki żyją między ludźmi i wcale nie zjadają pięknych księżniczek. Gdy w szczęśliwej dotąd Elfidii zaczyna panoszyć się zło i terror, a rządy przejmuje władca Mrocznych, na ratunek Elfidom wyrusza smok Agapit – ostatni z żyjących smoków, który dostał misję do wykonania od króla. Mądry smok przekazuje smocze skarby Markowi – ubogiemu chłopcu, który dzięki swojemu dobremu sercu i odwadze został rycerzem. Jednak nie tylko Marek otrzymuje cudowny dar, z którego będzie mógł korzystać… Na dzielnego Franka również czekają niespodzianki… Ale jakie to podarunki i co chłopcy musieli zrobić, aby na nie zasłużyć, tego dowiecie się, czytając tę niezwykle wciągającą opowieść. Być może „smocze skarby” są na wyciągnięcie ręki, a my nie potrafimy ich dostrzec? W baśniowym świecie czasem łatwiej odnaleźć to, co na pierwszy rzut oka nieistotne lub ukryte, a w rzeczywistości może zmienić nasze życie na lepsze. Zatem pora wyruszyć do baśniowego świata, na spotkanie ze smokiem Agapitem, Elfidami, mieszkańcami Poldocji, Zalustrza i Mrocznymi. W podróż obfitującą w wiele ciekawych przygód, ale i niebezpieczeństw. Jednak nie bójcie się… Bo przecież z pomocą prawdziwych przyjaciół i przy odrobinie szczęścia niestraszne są wszelkie kłopoty i z każdej opresji można wyjść obronną ręką, choć czasem wiele nas to kosztuje…

Premiera: 01.03.2019  | Kategoria: baśń | Str. 124


  • "Manufaktura snów" Adam Kadmon 
Tomik wierszy, w którym autor dzieli się z czytelnikami swoją wizją świata. Z pewnością nie jest to świat cukierkowy. Nie znajdziemy w nim sielanki, ani romantycznych miłosnych uniesień. Autor nazywa się post-turpistą i neo-turpistą. Wiersze Adama Kadmona mówią o czymś zwyczajnym, niepięknym, epatują naturalizmem, czasem wręcz przesadzonym krytycyzmem w stosunku do rzeczywistości. Pokazują codzienność, ból, szarość, mówią o upadku moralności, deptaniu zasad, ukazują obłudę, pustkę, niwecz pamięci historii.
To wiersze prawdziwe, dotykające trudnych tematów, bez przyoblekania w piękne metafory, wolne od narzucania płaszczyka przyjemnej w odbiorze ugłaskanej formy i treści. Utwory, które wymuszają na czytelniku zatrzymanie się na chwilę, by zagłębić się w ciąg liter, który na pierwszy rzut oka zlewa się w jedną plamę, by po chwili wwiercić się w umysł i powoli ustawiać w odpowiedniej kolejności, odkrywając swoje znaczenie krok po kroku. Wiersze wymagające kontemplacji, zadumy i analizy, by dotrzeć do ich znaczenia.

Premiera: 27.03.2019  | Kategoria: poezja | Str. 74




To już wszystkie ze marcowych zapowiedzi. Wybór jest niemały, a wszystkie z powyższych książek zapowiadają się naprawdę obiecująco. Po zapoznaniu się z ich opisami, mam jednak swoje konkretne faworyty. Na pewno chciałabym przeczytać relację z podróży koleją transsyberyjską, czyli reportaż Pani Karoliny Kozioł. Oprócz niego moją uwagę zwrócił też tytuł "Gra, w której żyjemy", ponieważ podejmuje interesujące mnie zagadnienie. W  oko wpadł mi również tomik wierszy pt. "Manufaktura snów" oraz dokument-fotografia autorstwa Pana Roberta Gmiterek. Jestem ich mocno ciekawa, a z drugiej strony pozostają dla mnie jedną wielką niewiadomą. Kompletnie nie wiem, czego mogłabym się po nich spodziewać... A raczej nie wiem, czy by mi się taka forma przekazu spodobała. Niemniej uważam, że zawsze warto dawać szansę nowym autorom, oraz poznawać książki różnego rodzaju, z różnych dziedzin. Dlatego może koniec końców zdecyduję się dać im szansę.

I jak? Zainteresowani jakimś tytułem? :)


You May Also Like

23 komentarze

  1. Ta pierwsza pozycja zainteresowałaby mojego przyjaciela, muszę mu to pokazać. A dla mnie wiersze będą idealne :)
    Pozdrawiam 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pierwszą pozycję będę czytała, więc pewnie niedługo pojawi się jej recenzja :)
      Pozdrawiam

      Usuń
  2. "Pod innym niebem" - brzmi intrygującą, to na pewno powieść z głębszym przesłaniem!

    OdpowiedzUsuń
  3. "Pod innym niebem" bym przeczytała :)
    http://whothatgirl.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  4. Chyba to nie moje klimaty czytelnicze, bo jakoś żaden z tych tytułów mnie szczególnie nie zainteresował... No cóż, może następnym razem ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Tyle dobrych książek, a tak mało czasu... :(

    OdpowiedzUsuń
  6. Rzadko zaglądam do zapowiedzi tego wydawnictwa, a widzę, że pojawiają się tutaj książki, które mogłyby mnie zaciekawić. "Kochałem Żydówkę" to może być dla mnie strzał w dziesiątkę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z początku też zwróciła moją uwagę. Niemniej koniec końców zdecydowałam się na tytuły "Moja dzika Syberia" i "Gra, w której żyjemy" :)

      Usuń
  7. Sama nie wiem, chyba poczekam na jakieś pierwsze recenzje, które ułatwią mi wybór :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rozumiem :) u mnie niedługo pojawią się recenzje dwóch spośród tych książek ;)

      Usuń
  8. Tyle propozycji, że nie wiadomo co wybrać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie jestem świeżo po lekturze reportażu "Moja dzika Syberia" , więc polecam Ci jego przeczytanie :)

      Usuń
  9. o proszę ile propozycji do czzytania.

    OdpowiedzUsuń
  10. Same ciekawe zapowiedzi, nic tylko czytać! :)

    OdpowiedzUsuń